Українців намагаються утримати в країні підвищенням зарплати


Українців намагаються утримати в країні підвищенням зарплати

Зарплати українців стали різко зростати, про це свідчать як розрахунки Держслужби статистики, так і дані кадрових порталів. Роботодавці підвищують заробітки вимушено, через дефіцит кадрів, позаяк все більше кваліфікованих фахівців їдуть за кордон, де платять на порядок більше, ніж в Україні.

Про це повідомляє “Сегодня”.

Як і раніше, поза конкуренцією IT-сфера: в порівнянні з січнем-2017 зараз фахівцям пропонують на 75% більше.

HR-експерт Тетяна Пашкіна пояснила, що нині бізнес-структури шукають досвідчених профі, які могли б працювати над окремими проектами, а не айтішників-початківців, яких треба навчати.

“Зараз натаскувати новачків у них немає часу. Кінець року – терміни виконання проектів підтискають, тому більше затребувані готові фахівці”, – роз’яснила Пашкіна.

Серед менш складних професій збільшено пропоновані заробітки в сфері обслуговування. Це продавці-консультанти (+2223 грн з початку року), кухарі (+2800 грн), офіціанти (+2900 грн). Більше (+2900 грн) обіцяють платити і бухгалтерам.

Зросли заробітки і в інших професіях, де на першому місці робочі руки, а потім вже голова: це будівельники (+960 грн), робітники всіх спеціальностей (+954 грн), водії (+2530 грн). Втім, Пашкіна каже, що середні зарплати водіїв завищені через пропозиції таксомоторних компаній, які обіцяють бажаючим захмарні прибутки в 20 тис. грн і більше. Але щоб стільки заробити, треба проводити за кермом по 12-14 годин на добу, без вихідних. Крім того, частину заробленого доведеться витратити на пальне і обслуговування автомобіля.

Крім усього іншого, здобувачі роботи оцінюють свою працю вище, ніж готові платити роботодавці. Найбільша різниця у бухгалтерів, запити яких зросли за 9 місяців з 5547 грн до 9381 грн (+3800 грн!) і у кухарів: в січні вони, подаючи резюме, хотіли б заробляти в середньому 6744 грн (на 2100 більше, ніж пропонувалося), а 9 місяців потому – вже 11 186 грн (на 2900 грн більше пропозиції).

На 1200 грн більше хочуть мати робочі будівельники (бажана зарплата 12 658 грн), хоча в січні вони були скромніші: просили 10 915 грн, або на 437 грн більше. Продавці та офіціанти ще в січні були готові трудитися за на 150-500 грн менші гроші, ніж давав роботодавець, але у вересні вони збільшили апетити і зараз просять на 200-250 грн більше, ніж їм готові платити. Скромні в своїх запитах айтішники: їхні побажання набагато нижчі, ніж пропозиції роботодавців. У січні вони просили менше на 5439 грн, ніж середня пропозиція по ринку, у вересні – на 12 375 грн. За словами Пашкіної, ціни збивають IT-фахівці без досвіду роботи або з невисокою профпідготовкою, а суперпрофесіоналам мало навіть 29-30 тис. грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування