В Укрпошті нові митні обмеження на посилки вважають неефективними та затратними


В Укрпошті нові митні обмеження на посилки вважають неефективними та затратними

ДП “Укрпошта” вважає неефективними, та такими, що нанесуть державі збитки, обмеження на безмитне ввезення товарів в Україну при поштовому пересиланні, що були запроваджені 7 грудня 2017 року.

Про це йдеться у коментарі в.о. глави правління “Укрпошти” Ігора Смілянського, який передано Укрінформу.

“Боротьба з контрабандою – дуже важлива задача для держави. Укрпошта повністю підтримує наміри знизити рівень нелегальних перевезень. Проте обраний інструмент навряд чи принесе результат: стягувати мито з посилок із Китаю, де середній чек за статистикою менше $10, вийде дорожче для держави. На нашу думку, дана ініціатива досить суперечлива”, – йдеться у коментарі.

Так, на думку очільника “Укрпошти”, ініціаторами змін до Податкового Кодексу не надано розрахунків очікуваного доходу до державного бюджету.

“Ми прогнозуємо, що нові надходження до бюджету будуть менші за витрати держави на адміністрування. Досвід країн, які пішли шляхом зменшення розміру безмитного ліміту, демонструє тенденцію зменшення доходів до державного бюджету. Так, після скорочення безмитного ліміту з $200 до 22 євро у Білорусі, згідно з даними регіональних митних служб, відбулось зменшення обсягів імпортних «дрібних пакетів» з планових 24 млн шт. до фактичних 12 млн шт. Крім того, на цьому фоні у Білорусі спостерігається активізація «сірих» перевізників, що доставляють імпортні відправлення нелегальними каналами через Росію”, – наголошується в коментарі.

Читайте також: По три в одні руки. Чому парламент ввів ліміт на посилки і як це буде працювати

Зазначається, що механізмів обійти дане обмеження безліч, наприклад, оформити замовлення на близьких, чи скористатися за відповідну плату послугами юридичних осіб (на яких обмеження не розповсюджується). При цьому зменшується конкуренція на ринку та створюються додаткові перешкоди для клієнтів.

“Ті, хто раніше обходив норми податкового законодавства, матимуть змогу робити це знову. Достатньо подивитися на великих імпортерів, які працюють як сотні або тисячі ФОПів”, – йдеться у коментарі.

Крім того, наголошується, що законодавцем не визначено механізми стягування мита.

“Жодним чином не зрозуміло, як держава буде адмініструвати «четверту посилку»? Міністерство фінансів виступало з ініціативою створення бази отримувачів, яка повинна працювати в онлайн-режимі та об’єднувати усіх гравців логістичного ринку. Якщо дві посилки прийдуть одночасно Укрпоштою, а дві – іншим оператором – з якої рахувати мито? Яким чином збирати персональні дані (ІНН) із зарубіжних майданчиків, як даний реєстр повинен працювати у некомп’ютеризованих офісах сільської місцевості? Відповідей на ці та інші питання немає. Тому цілком зрозуміло, що учасники ринку і Європейська бізнес асоціація розкритикували законопроект. Натомість, протягнути дану ініціативу вирішили без обговорень в один день внесенням змін у Податковий Кодекс”, – підкреслюється в коментарі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua