Нацбанк звільнить банки від печаток і дозволить відкривати ескроу-рахунки


Нацбанк звільнить банки від печаток і дозволить відкривати ескроу-рахунки

Нацбанк ініціює нову хвилю звільнення банків від печаток. На сайті відомства опублікований проект постанови, згідно з якою банки будуть звільнені від вимоги засвідчувати печатками супровідні листи для виплати на інкасо за іменними чеками юросіб. Не потрібно ставити печатку і підпис на звороті самого чека.

Скасовуються печатки на векселях, виданих від імені фізичної особи, а також платіжні доручення в іноземній валюті. Такі платіжки, а також заявки на купівлю ВКВ можна засвідчувати тільки підписами уповноважених осіб, якщо вони були оформлені в особливий період.

Печатками не потрібно буде засвідчувати бланк повідомлення про початок випуску електронних грошей, а також клопотання про узгодження правил системи електронних грошей.

Також Нацбанк ввів новий тип банківського рахунку – рахунок умовного зберігання ескроу. Для цих цілей в положення «Про порядок використання банками документів на переказ, примусове списання і арешт коштів в іноземних валютах» НБУ вніс поняття рахунки ескроу і зобов’язав банки виконувати вимоги 72-1 статті Цивільного кодексу (управління майном особи, над якою встановлена опіка).

Ескроу-рахунок за своєю суттю є рахунком «тимчасового» – до виконання умови сторін угоди – зберігання грошових коштів, документів або майна. Найчастіше інструмент використовується при проведенні торговельних операцій і є свого роду гарантією безпечної угоди. Наприклад, у разі придбання нерухомості банк зберігає на ескроу-рахунку кошти покупця до виконання всіх умов угоди. Якщо обумовлені умови дотримані, гроші відправляються на рахунок продавця. В іншому випадку ескроу-агент повертає їх покупцеві.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua