Шведи показали компактний міський електромобіль


Шведи показали компактний міський електромобіль

Шведський стартап Uniti представив компактний міський електромобіль One, розробка якого ведеться на кошти, зібрані завдяки краудфандінгу. Як повідомляє Electrek, продаж нової машини планується почати вже в 2019 році за ціною 19,9 тисячі євро, яка у міру укрупнення серійного виробництва знизиться до 14,9 тисячі євро.

Розробка Uniti One стартувала в минулому році. Тоді компанія представила ескізи перспективної машини, а в листопаді відкрила збір коштів на розробку. Загалом в краудфандінгу взяли участь 570 інвесторів віком від 18 до 85 років з 45 країн світу. В ході кампанії стартап Uniti зібрав 1,2 мільйона євро.

Метою розробки програми є створення доступного за ціною міського електромобіля, на якому можна було б пересуватися на відносно великі відстані, не погіршуючи у місті екологічну обстановку. Згідно з представленим Uniti проектом, дальність ходу двомісного електромобіля складе 300 кілометрів.

Машина буде оснащена акумуляторною батареєю ємністю 22 кіловат-годин. На повну зарядку батареї від домашньої електромережі знадобиться трохи більше трьох годин, а при використанні швидких зарядних станцій на заправках поповнити заряд акумуляторів до 200-кілометрового запасу ходу можна буде за 30 хвилин.

В «спортивному режимі» Uniti One зможе розганятися до 80 кілометрів на годину за 3,5 секунди, а максимальна швидкість компактного електромобіля складе 130 кілометрів на годину. Коли саме планується почати випробування нової машини, не уточнюється.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування