0 800 307 555
0 800 307 555

Рада зробила крок у боротьбі з "чорними" ріелторами


Рада зробила крок у боротьбі з "чорними" ріелторами

Верховна Рада підтримала створення Єдиної бази даних оцінки нерухомості для боротьби з “чорними” ріелторами.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відповідні зміни передбачено прийнятими правками до закону Про внесення змін до Податкового кодексу України для забезпечення збалансованості бюджетних надходжень на засіданні парламенту 7 грудня.

“Ця правка направлена проти так званих чорних ріелторів, які занижують ринкову вартість нерухомості, і не поширюється на аграріїв і власників земельних ділянок”, – зазначив автор правки народний депутат Максим Курячий.

Прийняті зміни зобов’язують оцінювачів вносити в базу інформацію із звітів про оцінку нерухомості, яку система буде аналізувати на предмет порушень, реєструвати їх з присвоєнням унікального номера або відмовить в реєстрації.

Незареєстрований звіт про оцінку вважається недійсним. У зв’язку з цим, нотаріуси зобов’язані перевіряти реєстрацію звіту і наявність унікального номера при посвідченні угод.

Відповідно до закону, суб’єкт оціночної діяльності може оскаржити відмову в реєстрації оцінки майна протягом 10 днів у Фонді держмайна України. У свою чергу, Фонд зобов’язаний розглянути заяву не пізніше ніж через п’ять днів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Нерухомість
Все, що ми знаємо про:Верховна Рада
Опитування
В Контексті Finance.ua