Регулятор цінних паперів Ізраїлю: «Гонитва за біткойном нагадує мені золоту лихоманку XIX століття»


Регулятор цінних паперів Ізраїлю: «Гонитва за біткойном нагадує мені золоту лихоманку XIX століття»

Голова Агентства з цінних паперів Ізраїлю (ISA), професор Шмуель Хаузер, одним з останніх світових фінансових гравців при владі спробував вгамувати шалений інтерес до біткойна – першої в світі криптовалюти. Чиновник провів аналогію між широким попитом на біткойн (як серед роздрібних, так і інституційних інвесторів) та золотою лихоманкою XIX століття.

Ізраїльське видання Haaretz цитує регулятора: «Біткойн виглядає як бульбашка, пахне як бульбашка, поводиться як бульбашка, і схожий на бульбашку, і це пояснює зростання від 2000 до 11000 доларів за кілька місяців і потім раптове падіння на 20%. Гонитва за біткойном нагадує мені золоту лихоманку XIX століття».

Щоб ще раз підкреслити своє зауваження щодо бульбашки, Хаузер вказав на зростання всього криптовалютного сектору від 17,7 до 350 мільярдів доларів.

Чиновник також вказав на відмінності між біткойном, блокчейн-технологією і первинним розміщенням монет (ICO). За його словами, блокчейн – це «легальна технологія, яка стане частиною нашого життя».

Незважаючи на його зневажливе ставлення до біткойна, керівник регуляторного органу закликав ізраїльську владу застосовувати лояльний підхід до ICO – популярної і принципово нової форми збирання коштів, використовуваної криптовалютами, як біткойн і Ethereum.

Користувачі біткойна в Ізраїлі зіткнулися з податком на приріст капіталу від прибутку, після того як Ізраїльське податкове управління визначило цифрові валюти як нематеріальні активи, а не іноземні валюти. Ставка податку на приріст капіталу в Ізраїлі починається з 25%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування