Банки в Україні припинили банкрутувати і почали давати кредити – НБУ


Банки в Україні припинили банкрутувати і почали давати кредити – НБУ

Зростання роздрібного кредитування в Україні з початку 2017 року склало 30% завдяки низькій порівняльній базі минулого року. Про це заявив заступник голови Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова на Ukrainian Banking Day в Лондоні, передає “Сьогодні” з посиланням на прес-службу НБУ.

Також, за словами Рожкової, у другому кварталі 2017 року почало активно зростати корпоративне кредитування.

“Ми очікуємо, що в найближчі роки кредитний портфель банків буде зростати швидше, ніж номінальний ВВП, оскільки українська економіка прагне отримати нові позики”, – зазначила Рожкова.

Читайте також: В українських банках скоротилася кількість дефолтних кредитів

Заступник голови НБУ також повідомила, що на сьогоднішній день частка дефолтних кредитів в банківській системі України становить 56% від сукупного кредитного портфеля. Такі дані, за словами Рожкової, вдалося отримати, завдяки переходу на міжнародно визнане визначення NPL, яке показало реальну картину якості кредитного портфеля українських банків.

“Частка непрацюючих кредитів перевищує 56% сукупного кредитного портфеля. Ефективне врегулювання цієї проблеми є головним завданням банківського сектору України в найближчій перспективі”, – сказала Рожкова.

При цьому в майбутньому НБУ не очікує банкрутства великих банків. Малі банки, акціонери яких не зможуть надати додатковий капітал, зможуть повернути НБУ банківську ліцензію та продовжити фінансову діяльність в іншому статусі, додала Рожкова.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua