Скільки посвідок на проживання в країнах ЄС видали українцям в 2015-2016 роках (інфографіка)


Скільки посвідок на проживання в країнах ЄС видали українцям в 2015-2016 роках (інфографіка)

Українці посідають перше місце серед одержувачів посвідок на проживання в країнах ЄС в 2015-2016 роках. Аналітики «Слова и Дела» порахували, які країни охоче приймають українців і з яких причин наші громадяни їдуть до ЄС.

Згідно з даними, в 2015 році в Європу виїхали 500 тисяч осіб, а в 2016-му – 588,9 тисячі громадян України. В цілому частка позитивних відповідей для наших громадян на отримання посвідки на проживання в країнах ЄС становить майже 20%.

Що стосується причин від’їзду з батьківщини, то на першому місці – пошуки роботи, на другому – навчання, а на третьому – сімейні обставини.

Охоче приймають наших громадян у Польщі. Частка українців серед усіх національностей, що отримали дозволи на проживання від Варшави, не нижче 80%. Це 430,1 тисячі людей в 2015 році і 512,6 тисячі людей в 2016 році.

На другому місці за лояльністю до українців – Чехія, третьому – Словаччина. В обох країнах частка у відсотках щодо наданих дозволів на проживання українцям – не нижче 30%.

Нагадаємо, посвідка на проживання – це дозвіл, дійсний мінімум 3 місяці, який видають органи влади країни-члена ЄС і який дозволяє особам, які не є громадянами ЄС, перебувати на території країни-члена ЄС законно (з метою навчання, працевлаштування, за сімейними та іншими обставинами).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування