Соціологи зафіксували падіння економічної спроможності українців


Соціологи зафіксували падіння економічної спроможності українців

Значення індексу поточної економічної спроможності у листопаді 2017 р., порівняно з жовтнем, зазнало помітного зниження – на 4,5 пункти, з 97,4 до 92,9 балів. Про це на основі своїх досліджень пише Центр Разумкова.

Вказане зниження (що інтерпретується як погіршення поточної економічної спроможності українців) зумовлено переважно декількома чинниками.

Хоч у жовтні середня номінальна зарплата дещо зросла (з 7352 грн. до 7377 грн., тобто на 0,4%), проте прискорення інфляції призвело до зниження індексу реальної заробітної плати на 0,8%, а співвідношення прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати та середньої зарплати залишається значним і без змін.

Також продовжується утримання високого рівня заборгованості з виплат заробітної плати, яка з вересня залишається практично незмінною (близько 3,5 млрд. грн.), а частка економічно активних підприємств (на яких утворюється заборгованість) перевищує 54% загальної кількості підприємств .

Тоді як відмінності у регіональних зарплатах практично не змінилися, галузеві відмінності посилилися (значною мірою внаслідок відчутного зниження зарплат в окремих сферах та галузях (зокрема, в освіті нараховані зарплати у жовтні на 7% нижчі від вересневих).

Як і попередніми роками, погіршились можливості повної сплати за житлово-комунальні послуги (внаслідок суттєвого здорожчання «платіжок»), хоча поки не відбулося помітного збільшення ресурсів на субсидії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування