Мінфін пропонує розширити повноваження ДФС


Мінфін пропонує розширити повноваження ДФС

Робоча група при Міністерстві фінансів України розробила законопроект і проект указу щодо системи моніторингу критеріїв оцінки ризиків (СМКОР), якими передбачені додаткові повноваження Державної фіскальної служби (ДФС).

Згідно з повідомленням на сайті відомства, керівники головних управлінь ДФС можуть отримати право протягом доби після зупинки реєстрації податкової накладної самостійно відновити її на підставі критеріїв “реальності операції”, виходячи з інформації в базах ДФС.

До того ж ДФС отримає право вносити зміни до критеріїв ризиків з обов’язковим погодженням з Міністерством фінансів, щоб прискорити процес зміни роботи системи автоматичного блокування податкових накладних.

Експертна група при Мінфіні, до складу якої входять представники бізнес-асоціацій, виявила шість основних проблем через прогалини у імплементації СМКОР. Проекти зазначених документів покликані виключити ці недоробки, уточнює Мінфін. Зокрема, пропонується зобов’язати ДФС вимагати додаткову документацію тільки з обов’язковим зазначенням, якого саме документа не вистачило комісії для прийняття рішення про відновлення реєстрації, підкреслює відомство.

Для зменшення випадків зупинки реєстрації податкових накладних підприємств реального сектору пропонується встановити критерій “відсіканя” – податкове навантаження на рівні 2-3% замість нинішніх 5%.

Водночас платникам, яким відмовили в реєстрації податкової накладної в перші місяці роботи системи і які оскаржують рішення в адміністративному чи судовому порядку, Мінфін має намір надати право на повторний розгляд комісією ДФС раніше поданих документів, говориться в повідомленні Мінфіну.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua