0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Мінфін пропонує розширити повноваження ДФС


Мінфін пропонує розширити повноваження ДФС

Робоча група при Міністерстві фінансів України розробила законопроект і проект указу щодо системи моніторингу критеріїв оцінки ризиків (СМКОР), якими передбачені додаткові повноваження Державної фіскальної служби (ДФС).

Згідно з повідомленням на сайті відомства, керівники головних управлінь ДФС можуть отримати право протягом доби після зупинки реєстрації податкової накладної самостійно відновити її на підставі критеріїв “реальності операції”, виходячи з інформації в базах ДФС.

До того ж ДФС отримає право вносити зміни до критеріїв ризиків з обов’язковим погодженням з Міністерством фінансів, щоб прискорити процес зміни роботи системи автоматичного блокування податкових накладних.

Експертна група при Мінфіні, до складу якої входять представники бізнес-асоціацій, виявила шість основних проблем через прогалини у імплементації СМКОР. Проекти зазначених документів покликані виключити ці недоробки, уточнює Мінфін. Зокрема, пропонується зобов’язати ДФС вимагати додаткову документацію тільки з обов’язковим зазначенням, якого саме документа не вистачило комісії для прийняття рішення про відновлення реєстрації, підкреслює відомство.

Для зменшення випадків зупинки реєстрації податкових накладних підприємств реального сектору пропонується встановити критерій “відсіканя” – податкове навантаження на рівні 2-3% замість нинішніх 5%.

Водночас платникам, яким відмовили в реєстрації податкової накладної в перші місяці роботи системи і які оскаржують рішення в адміністративному чи судовому порядку, Мінфін має намір надати право на повторний розгляд комісією ДФС раніше поданих документів, говориться в повідомленні Мінфіну.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування