У НБУ повідомили, чи очікують падіння великих банків в найближчі роки


У НБУ повідомили, чи очікують падіння великих банків в найближчі роки

Банківська система України стабілізувалася, Національний банк України не очікує падіння великих банків в найближчі роки, заявив директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук.

“У найближчі роки ми не очікуємо якихось серйозних шоків, серйозних банкрутств. Ситуація нормалізувалася”, – сказав він на конференції міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings.

В. Ваврищук допустив закриття невеликих банків за невиконання вимог НБУ. Водночас він зазначив, що це не матиме серйозного впливу на банківський сектор і фінансову стабільність в цілому.

Як повідомлялося, кількість діючих банків в Україні з початку 2014 року скоротилася до 88 зі 180, у тому числі у 2016 році – до 96 зі 117.

В результаті націоналізації Приватбанку і докапіталізації за рахунок бюджету Ощадбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку ці чотири держбанки є найбільшими з сумарною часткою активів близько 56% активів всієї банківської системи країни.

З 88 діючих банків 38 – з іноземним капіталом, в тому числі 18 – зі 100%-вим іноземним капіталом. З початку 2014 року кількість банків з іноземним капіталом зменшилась на 11, у тому числі в 2016 році – на три, а в 2017-му вона незмінна, тоді як серед банків зі 100%-вим іноземним капіталом лише один за останні чотири роки залишив український ринок.

У першій двадцятці за розміром активів, крім чотирьох держбанків, 13 – з іноземним капіталом і лише три – з українським: ПУМБ (6-е місце), банк “Південний” (14-е) і ТАСкомбанк (19-е). На першу двадцятку припадає 1,17 трлн грн, або 91,1% всіх активів української банківської системи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua