Американці створили сонячну установку, яка виробляє питну воду з повітря


Американці створили сонячну установку, яка виробляє питну воду з повітря

Американський стартап ZeroMassWater розробив домашню систему отримання води з повітря. Сонячні «гідропанелі» збирають водяну пару і перетворюють її на чисту питну воду — щодня виробляється до 5 літрів води. Пристрій вже тестують у 8 країнах, а в січні його покажуть на виставці CES 2018 в Лас-Вегасі.

Стартап ZeroMassWater, заснований інженером з Університету штату Арізона Коуді Фрізеном, розробив домашню систему вироблення питної води з використанням сонячної енергії. Як пише Forbes, «гідропанелі» компанії виглядають як звичайні сонячні модулі, тільки під ними знаходяться металеві ящики.

Установки втягують повітря за допомогою вентиляторів, а спеціальний наноматеріал витягує з нього вологу. Сонячні панелі забезпечують енергію, за рахунок якої рідина витягується з наноструктури. Після цього вода потрапляє в резервуар, розташований під гідропанелями, де проводиться очищення. Дистильовану рідину проганяють через мінеральний блок, де вона збагачується кальцієм і магнієм.

Раніше Фрізен визнавав, що в технологіях ZeroMassWater немає нічого революційного. Компанія хоче зробити питну воду більш доступною за рахунок зручної інтегрованої інфраструктури. Спочатку Фрізен планував продавати установки в країнах, що розвиваються, — перші «гідропанелі» вже працюють в Лівані, Еквадорі, Йорданії, Філіппінах і Мексиці. Також розробку тестують в ОАЕ, Великобританії та США.

Однак у майбутньому ZeroMassWater збирається продавати свої установки власникам житлових будинків в США, а також школам, офісним комплексам і дрібним підприємствам. Країни, що розвиваються, вже не в пріоритеті.

«Гідропанелі» виробляють тільки питну воду. За даними Electrek, щодня одна установка виробляє до 5 літрів рідини. Для побутових та промислових потреб цього недостатньо.

Система перетворення повітря на воду обійдеться в чималеньку суму. Один комплект від ZeroMassWater коштує $2000, а зазвичай житловому будинку потрібно дві системи. На встановлення потрібно ще $500. За словами Фрізена, система окупиться вже через п’ять років, бо вона дозволить економити на купівлі питної води в пляшках. А за весь термін служби дві «гідропанелі» вироблять рідину, яку можна порівняти за обсягом з водою з 70 000 пластикових пляшок.

Компанія залучила $24 млн від інвесторів і вже запустила продажі системи в США. У січні ZeroMassWater покаже свою розробку на виставці споживчої електроніки CES 2018 в Лас-Вегасі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua