Для серця створили роботизований протез (фото)


Для серця створили роботизований протез (фото)

Дослідники з Boston children’s Hospital розповіли про свою нову розробку – роботизовану систему, здатну підтримувати роботу “збійного” серця. Зараз вона протестована на свинячих серцях, за допомогою яких імітувалися різні дисфункції цього важливого органу.

Робот встановлюється поверх серця, а потім механізм акуратно здавлює орган в потрібному ритмі. Система не закриває серце повністю на відміну від подібних пристроїв, а лише його половину: в людському серці є два шлуночки, а у випадках «збоїв» функціонувати, як правило, припиняє лише один. Саме для підтримання його роботи і призначений новий робот.

Система потребує доопрацювання, оскільки мініатюрною її назвати не можна: за допомогою кабелів і проводів вона підключена до зовнішнього пристрою розміром приблизно з DVD-плеєр, пише The Verge. Ученим належить провести тривалі випробування на тваринах і провести клінічні дослідження, перш ніж застосовувати його на людях. За словами Миколи Васильєва з групи дослідників Boston children’s Hospital, в майбутньому пристрій стане більш компактним.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування