Financial Times: Foxconn незаконно використовувала працю китайських студентів для складання iPhone X


Financial Times: Foxconn незаконно використовувала працю китайських студентів для складання iPhone X

Тайванський контрактний виробник електронних виробів Foxconn, що складає пристрої для Apple і інших компаній, знову опинився в центрі скандалу щодо використання дитячої праці. Як пише видання The Financial Times, Foxconn незаконно залучала студентів технічних училищ в Китаї і під виглядом проходження практики змушувала їх працювати понаднормово на виробничих лініях, що займаються складанням смартфонів iPhone X.

Повідомляється, що група з трьох тисяч студентів міського залізничного училища у віці від 17 до 19 років в рамках обов’язкової тримісячної практики складала iPhone X на заводі Foxconn. У бесіді з The Financial Times деякі розповіли, що їм доводилося працювати понаднормово по 11 годин на добу, що вже є порушенням трудового законодавства Китаю. За словами однієї з учениць училища, за день вона складала до 1200 камер iPhone X. Практика ця була обов’язковою умовою для закінчення навчального закладу, хоча ніяк не була пов’язана з навчанням – училище випускає залізничників.

В Apple і Foxconn заявили, що були поодинокі випадки, коли студенти-стажери працювали понаднормово, але компанії відразу вжили відповідних заходів для виправлення ситуації. Крім того, компанії запевняють, що всі студенти працювали добровільно, а їхня праця оплачувалася відповідним чином.

У бесіді з The Financial Times співробітник Foxconn розповів, що завод в Чженчжоу щорічно залучає студентів для складання iPhone в другій половині року, збільшуючи кількість робочих зі ста до трьохсот тисяч осіб, але цього року через проблеми зі складанням iPhone X знадобилося ще більше робочих, щоб в стислі терміни нагнати темпи. Як відомо, за підсумками минулого кварталу прибуток Foxconn обвалився на 40% в річному вираженні саме через проблеми зі складанням iPhone X.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua