У скільки обходиться українцям утримання Кабінету міністрів (інфографіка)


У скільки обходиться українцям утримання Кабінету міністрів (інфографіка)

Аналітики “Слово і діло” розібралися в списку витрат на утримання Кабінету міністрів і з’ясували, що кожному працевлаштованому українцю в 2017 році доведеться витратити на це 73 гривні: приблизно по 6 гривень на місяць.

Сумарні витрати на Кабмін в цьому році складуть 1 мільярд 176 мільйонів гривень, які оплачуються за рахунок зібраних з 16 мільйонів 120 тисяч офіційно працевлаштованих українців податків.

Майже 493 мільйони з цієї суми уряд витратить на обслуговування і забезпечення діяльності Кабміну, а витрати на фінансове, матеріально-технічне та господарське забезпечення складуть близько 250 мільйонів.

Наступна за обсягами стаття витрат припадає на систему електронного управління – загальні витрати разом з Національною програмою інформатизації складають близько 112 мільйонів гривень. При цьому 21 мільйон у цьому році Кабмін витратить на розвиток системи електронного управління. Всього до системи підключать 76 центральних органів виконавчої влади та 22 обласні адміністрації.

Що стосується інформаційного наповнення та підтримки єдиного порталу органів влади, то витрати на нього в 2017 році складуть вельми скромну суму – 300 тисяч гривень.

Що стосується утримання будівель уряду, а до них відносяться безпосередньо Будинок уряду та інші міністерства та адмінбудівлі, то на ці цілі в 2017 році витратять 65,4 мільйона гривень. При цьому утримання одного квадратного метра в будівлі Кабміну обходиться в 1,2 тисячі гривень щомісяця, а загальна площа становить 40 тисяч квадратів, тому тільки на це піде близько 49 мільйонів гривень.

Окремою статтею видатків йдуть також капітальні ремонти урядових будівель: на них у цьому році витратять 57,5 мільйона і ще на 11,2 мільйона закуплять обладнання і предметів довгострокового користування.

Досить цікаві і дані по реалізацію програми реформи держуправління, на яку витратять 28,7 мільйона гривень, а працювати над нею будуть 186 осіб. При цьому середньомісячні витрати на одного задіяного в реформі за паспортами складають 85 тисяч гривень, а обладнання одного робочого місця обходиться в 46 тисяч гривень. Враховуючи, що лише на обладнання робочих місць піде близько 8,5 мільйона гривень, після виплати зарплати за перший місяць роботи над реформою держуправління від виділеної на ці цілі суми мало що залишиться. Отже реформу доведеться «махнути» за місяць з гаком або потім сидіти на бобах.

Ще 47,2 мільйона уряд витратить на утримання і обслуговування свого автопарку, в якому налічується 117 машин.

Крім того, на закордонні візити українських делегацій та працівників органів влади в 2017 витратять 22,3 мільйона гривень. Загалом планових візитів буде близько 220, а всього за кордоном побуває майже 760 чиновників. Таким чином, закордонне відрядження однієї людини обходиться приблизно в 29,4 тисячі (близько $1,1 тисячі за поточним курсом).

Що стосується висвітлення роботи уряду, то витрати на комунікацію з громадськістю та ЗМІ в цьому році складуть досить скромну суму в 1,3 мільйона гривень, або 3,6 тисячі на кожен з 350 запланованих заходів. Що стосується витрат на випуск урядової газети «Урядовий кур’єр», то вона коштуватиме бюджету 8,4 мільйона за рік.

Детальніше про витрати на діяльність уряду – в інфографіках «Слова і Справи».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua