Комп'ютерна безграмотність несе загрозу американським робітникам - дослідження


Комп'ютерна безграмотність несе загрозу американським робітникам - дослідження

На початку цього року Білл Гейтс попередив про те, що розумні машини замінять людей на робочих місцях і пропонував ввести податок на роботів. Однак вчені з’ясували, що до цього ще далеко, і реальні проблеми для робітників створюють не роботи, а погане знання Microsoft Office, пише Wired.

Нове дослідження, проведене Брукінгським інститутом (США), з’ясувало, як змінилося використання цифрових інструментів в різних професіях в період з 2002 по 2016 рік. Висновки базуються на даних урядового опитування, в ході якого працівників запитували про рівень їхньої комп’ютерної грамотності. Якщо в 2002 році 56% респондентів говорили про те, що їм не потрібні комп’ютерні навички на роботі, то до 2016 року таких залишилося лише 30%.

Як не дивно, найбільших змін за 14 років зазнали ті робочі місця, які завжди вважалися найменш залежними від ІТ-навичок. Наприклад, механіки стали використовувати комп’ютери для діагностики проблем автомобіля, хоча раніше для виконання своєї роботи їм не потрібно було навіть знати, як включається ноутбук. Майже дві третини нових робочих місць, створених з 2010 року, вимагають високого або середнього знання комп’ютерних програм. Проте, працівники США значно відстають від своїх колег з інших розвинених країн в сфері користування електронними таблицями і іншим програмним забезпеченням на робочому місці.

«Завдяки наявності робочих місць, які вимагають хороших цифрових навичок, розвиток економіки тепер залежить від готовності робочих вчитися роботі на комп’ютері, – каже Марк Муро, старший науковий співробітник Брукінгського інституту, один з провідних авторів дослідження. – Тому ми рекомендуємо компаніям, чиновникам і освітнім групам інвестувати кошти в програми, які навчають робочих комп’ютерним навичкам на робочому місці».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua