Рівень соціальної нерівності в ЄС знижується - експерти


Рівень соціальної нерівності в ЄС знижується - експерти

Після десяти років кризи у багатьох країнах Європейського союзу відзначають поліпшення соціальної справедливості, свідчать результати дослідження німецького Фонду Бертельсмана.

Під соціальною справедливістю мають на увазі рівні шанси громадян на освіту, медичне обслуговування, отримання роботи, а також “можливість кожного застосувати свої здібності незалежно від свого соціального статусу”, – наголошується в повідомленні Bertelsmann Stiftung.

Найменше соціальна нерівність виражена в північних країнах Євросоюзу. Рейтинги Данії, Швеції і Фінляндії за десятибальною шкалою - вище семи. На останньому місці знаходиться Греція, незважаючи на деякі поліпшення, з показником нижче чотирьох пунктів. Німеччина набрала 6,7 пункту, зазначає Augsburger Allgemeine.

В цілому ситуація з соціальною справедливістю в ЄС поліпшується завдяки економічному зростанню.

За даними фонду, дві третини працездатних громадян ЄС тепер мають роботу. Рівень безробіття майже у всіх країнах в 2016 році знизився. В середньому по ЄС він становив 8,7% порівняно з 9,4% роком раніше.

Тим не менш, зберігається значна різниця в рівні зайнятості в різних країнах. Так, у Німеччині безробіття в минулому році становило 4,2%, а в Греції – 23,7%, в Іспанії – 19,7%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua