Три галузі, в яких ШІ допомагає уряду


Три галузі, в яких ШІ допомагає уряду

Все частіше держави експериментують з новими технологіями: впроваджують електронні паспорти, переводять документообіг на блокчейн і використовують біометричну ідентифікацію. Дехто також починає випробовувати можливості машинного навчання та алгоритмів. Спеціально для ресурсу Govinsider керівник програми «ШІ і майбутнє уряду» некомерційної організації Centre for Public Impact (CPI) Джоел Тіто назвав три найбільш перспективні сценарії застосування штучного інтелекту в сфері держуправління.

Охорона здоров’я та боротьба з хворобами

За оцінками американського агентства оборонних інновацій DARPA, виявлення і розпізнавання хвороб хоча б на кілька днів раніше здатне скоротити кількість смертей у 6 разів. Алгоритми на основі машинного навчання швидше за людину аналізують великі дані і виявляють закономірності, тому їм простіше виявити епідемію, що зароджується. Подібна система вже використовується в деяких лікарнях Великобританії. За оцінками Національної служби охорони здоров’я, раніше впровадження попереджувальних алгоритмів могло б щорічно економити організації до £38,5 млн.

Визначення політичного курсу

ШІ здатний приймати політичні рішення з урахуванням побажань громадян. Поки що щоб зрозуміти, що потрібно мешканцям, уряду доводиться відправляти «на розвідку» чиновників і протягом довгого часу збирати й агрегувати дані. Алгоритми спрощують збір інформації і автоматизують частину процесів, заощаджуючи тим самим час і ресурси.

Державна безпека і суди

В американських містах, наприклад, в Лос-Анджелесі, Чикаго і Нью-Йорку, вже використовуються системи прогнозування злочинів. Алгоритми допомагають поліцейським передбачити новий осередок злочинності і по можливості запобігти кримінал. У 2011 році в результаті тестування такого сервісу кількість грабежів впала на 27% порівняно з іншими районами, а в наступному році на 11% скоротилися випадки розкрадання майна.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua