Білл Гейтс: Технології поглиблять прірву між багатими і бідними


Білл Гейтс: Технології поглиблять прірву між багатими і бідними

Під час виступу на Misk Global Forum у Ер-Ріяді мільярдер і філантроп Білл Гейтс виступив за демократизацію технологічного прогресу. Якщо технології в школах і вузах будуть викладати тільки багатим, то вони отримають перевагу, і нерівність у суспільстві тільки посилиться, вважає Гейтс.

Співзасновник Microsoft і один з найбагатших людей планети Білл Гейтс закликав до демократизації технологій, здатних змінити світ на краще. На думку мільярдера, штучний інтелект та інші інновації можуть розв’язати глобальні проблеми в охороні здоров’я та інших сферах.

При цьому прогрес супроводжується ризиками. До них Гейтс відносить порушення приватності і використання технологій для просування політичного порядку. «І все ж переваги ШІ значно переважують його можливі недоліки», – підкреслив Гейтс під час свого виступу на Misk Global Forum у столиці Саудівської Аравії.

Однак він попередив про ризики елітизації технологій: «Якщо технології будуть дорогими, а вивчати їх можна буде тільки в школах в багатих країнах, то прірва між багатими і бідними ще більше посилиться».

Гейтс вважає, що освіта в галузі ШІ має бути доступною максимальній кількості людей. Тоді технологічні прориви принесуть користь людству. Автоматизація, на думку співзасновника Microsoft, призведе до соціальних змін. «Як тільки ми звільнимо робочу силу від роботи на виробництві, ми зможемо направити її в більш людиноорієнтовані галузі», – цитує Гейтса CNBC. ШІ дозволить скоротити розміри класів у школі і вчити дітей більш ефективно. Крім того, з’явиться більше фахівців у соціальній сфері, які будуть піклуватися про літніх людей.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua