Вчені створили ШІ, який працює без інтернету


Вчені створили ШІ, який працює без інтернету

Технологія, розроблена в Університеті Ватерлоо в Канаді, дозволяє ШІ-алгоритмам працювати локально на мобільних пристроях. За словами дослідників, їй не потрібне підключення до інтернету і доступ до хмарних обчислень, пише Eurek Alert.

В роботі, представленій на Міжнародній конференції в Венеції, дослідники добилися 200-кратного скорочення розміру програмного забезпечення ШІ, що використовується для розпізнавання об’єктів. Нове програмне забезпечення для глибокого навчання, створене з використанням цієї технології, досить компактне, щоб поміститися на звичайному мобільному чіпі і може бути використане скрізь: від смартфонів до промислових роботів.

Вбудований в смартфон, новий «компактний» ШІ зможе запускати свій власний віртуальний помічник з функцією розпізнавання мови. Це значно скоротить використання даних і дозволить використовувати функції ШІ в зонах без інтернету.

Зараз ШІ-алогорітми досить громіздкі і вимагають великих обчислювальних потужностей. Тому датчики і сенсори зазвичай тільки збирають дані, які потім аналізуються в хмарі. Але якщо розрахунки проходили б безпосередньо на «залізі» – смартфонах, відеокамерах і сенсорах, – то процес аналізу міг би значно прискоритися.

«Код стає меншим з кожним поколінням, щоб відповідати вимогам мобільних пристроїв», – говорить Мохаммад Джавад Шафі, професор технічних досліджень системного проектування в Університеті Ватерлоо.

За його словами, нову технологію можна буде використовувати в безпілотних літальних апаратах, камерах спостереження і на виробництві, тобто в тих сферах, де є проблеми з потоковою передачею даних і необхідний додатковий захист від витоків.
Дослідники вважають, що використання автономного ШІ може призвести до значного зниження витрат на обробку і передачу даних і більшої конфіденційності.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua