Узбекистан вперше розкрив дані щодо золотовалютних резервів


Узбекистан вперше розкрив дані щодо золотовалютних резервів

Золотовалютні резерви Узбекистану станом на 1 листопада досягли $ 26 млрд, повідомив перший заступник голови Центробанку Тимур Ішметов.

За його словами, тільки за останні два місяці вони збільшилися на $ 750 млн, передає Podrobno.uz.

“Ви знаєте, що ми зазвичай не публікували цю інформацію, вона вважалася конфіденційною. Однак нещодавно було прийнято рішення глави держави, де вирішено низку економічних даних ніби декласифікувати, зробити їх відкритими і публічними. Так, з 1 січня кожне відомство, включаючи Центральний банк, буде офіційно публікувати золотовалютні резерви, показники грошової маси і інші економічні показники. і ось сьогодні ми перший раз офіційно оголошуємо суму золотовалютних резервів”, – зазначив пан Ішметов.

Це, зауважив він, один з позитивних результатів того, що країна початковий період пройшла без вливання валютних ресурсів з боку держави, зокрема, Центрального банку.

Читайте також: Як змінювався золотовалютний запас України

“В цілому участь Центрального банку в нашому розумінні на валютній біржі буде мінімальною, щоб дозволити ринку сформувати той курс, за яким підприємства реально готові і купувати, і продавати валюту”, – пояснив представник регулятора.

Тимур Ішметов також сказав, що в процесі підготовки валютної лібералізації в країні багатьох цікавило питання, чи вистачить у держави резервів на це. За його словами, Центробанк відразу розставив акценти і заявив, що не збирається витрачати накопичені за ці роки золотовалютні резерви.

“Ми дали зрозуміти, що курс буде формуватися виходячи з ринкових принципів, що означає, що ми не повинні втручатися своїми інтервенціями, щоб забезпечити або захистити якийсь рівень курсу”, – прокоментував він.

При цьому заступник голови ЦБ додав, що з введенням вільної конвертації валюти на початку вересня обсяг продажів іноземної валюти на валютній біржі перевищив обсяг покупок. За два з половиною місяці регулятор цю різницю викупив в обсязі $325 млн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua