Український паспорт: географія безвізу (інфографіка)


Український паспорт: географія безвізу (інфографіка)

Український паспорт займає 32 позицію в міжнародному рейтингу паспортів і дозволяє відвідувати без візи 120 країн (на початку листопада Україна домовилася з Об’єднаними Арабськими Еміратами про введення безвізового режиму. Ця країна стане 121-ю у списку – ред.).

Як зазначає Центр громадського моніторингу та контролю, ще в минулому році кількість безвізових країн для українців сягала лише 87.

Суттєво піднятися в рейтингу Україна змогла завдяки безвізовому режиму з ЄС, який запрацював у червні цього року. Новий порядок перетину кордонів дозволив українцям вільно подорожувати в 26 держав-членів ЄС, а також чотири держави Шенгенської зони: Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію, – маючи тільки біометричний закордонний паспорт.

За статистикою Державної прикордонної служби, станом на жовтень безвізовим режимом з ЄС скористалися близько 300 тисяч українців. Відмову у в’їзді отримав лише 61 українець (0,026% від загальної кількості), переважно через перевищення строків перебування в ЄС під час попередніх поїздок або відсутність необхідних документів.

Після безвізу з ЄС, який став чи не найгучнішою подією року, Україна не зупинилася і далі відкриває нові напрямки, зокрема, на Близький Схід. Було укладено угоду з Туреччиною про можливість взаємних поїздок на підставі внутрішніх паспортів у вигляді ID-карток, а також досягнуто домовленості з низкою країн Перської затоки.

У серпні цього року візи для українців скасувала влада Катару, дозволивши нашим громадянам вільно перебувати в країні протягом 30 днів. Але на цьому відкриття країн Близького Сходу не закінчилося. Слідом за Катаром візи для українців вирішили скасувати Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ).

Крім того, під час турне країнами Перської затоки український президент домовився про спрощення візового режиму з Саудівською Аравією, зокрема, про зниження ставки візового збору. Варто відзначити, що вартість візи в Саудівську Аравію сьогодні становить $75, окремо оплачується консульський збір – $220.

У міністерстві закордонних справ запевняють, що безвіз з Європою і Сходом – це тільки початок великого шляху. Україна веде переговорний процес про скасування віз ще з низкою країн, починаючи від Південної Кореї і закінчуючи Мексикою і Уругваєм. Все це свідчить про те, що українці будуть ставати все більш мобільними і отримають нові можливості подорожувати світом.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua