Які товари та послуги найбільше подорожчали в жовтні


Які товари та послуги найбільше подорожчали в жовтні

Споживча інфляція очікувано сповільнилася з 16,4% у вересні і склала в жовтні 14,6% в річному вимірі. У місячному вимірі індекс споживчих цін знизився з 2% у вересні до 1,2% в жовтні.

Таке сповільнення зумовлене насамперед зниженням темпів зростання цін на сирі продовольчі товари, а також цін і тарифів, що регулюються адміністративно.

Про це повідомили в Нацбанку.

Регулятор повідомляє, що прискорилося зростання вартості послуг ресторанів і готелів, фінансових, страхових, медичних і туристичних послуг.

Зате сповільнилося зростання вартості послуг середньої освіти, ремонту побутових приладів, оренди житла.

Крім того, прискорилося зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки. Зокрема, високими темпами продовжили зростати ціни на м’ясні та молочні продукти, відображаючи вторинні ефекти від підвищення цін на відповідні сирі продукти.

Також через ослаблення курсу гривні до іноземних валют в жовтні незначно збільшилися темпи зростання цін на ряд імпортних непродовольчих товарів, в тому числі на автомобілі, лікарські засоби, меблі та обігрівачі.

Ціни на овочі очікувано сповільнили зростання через розширення пропозиції пізнього врожаю, насамперед овочів борщового набору. Також меншими темпами зростали ціни на фрукти, в основному завдяки розширенню пропозиції яблук.

Крім того, очікувано сповільнилося зростання цін на цукор на тлі низьких світових цін і значної пропозиції на внутрішньому ринку.

Сповільнилося також зростання цін на алкогольні напої, тютюнові вироби та транспортні послуги.

Водночас тривало прискорення цін на хліб і на місцевий телефонний зв’язок через зростання їх собівартості.

Ціни на пальне, як і очікувалося, прискорили зростання до 16% Зокрема, в жовтні тривало зростання ціни на бензин і дизельне пальне на тлі зростання цін на нафту і ослаблення гривні до євро (акцизи на пальне встановлено в євро).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua