Завдяки Amazon мегаполіси стануть ще "розумнішими", а малі міста зникнуть


Завдяки Amazon мегаполіси стануть ще "розумнішими", а малі міста зникнуть

Згідно з дослідженням компанії BoldIQ, в 2018 році мегаполіси стануть ще “розумнішими” завдяки Amazon, дронам, роботам і сервісам самообслуговування, однак, натомість зростання автоматизації може знищити багато малих міст.

Не буде перебільшенням сказати, що 2017 став роком Amazon, яка придбала мережу продуктових супермаркетів Whole Foods і планує використовувати для доставки покупок дронів і роботів. Це привело до загострення конкуренції з такими торговими гігантами, як Walmart і Target, які наввипередки намагаються стати найбільш привабливими для клієнтів і обзаводяться новими технологіями, щоб якомога швидше доставляти замовлення до дверей. Amazon доведеться придумати щось особливе, щоб виділитися з натовпу і запропонувати те, чого немає в інших.

Роздрібні магазини, які зі збільшенням частки онлайн-торгівлі все більше втрачають актуальність, будуть все частіше закриватися, однак, в деяких з них відкриються магазини електронної торгівлі. Покупці зможуть прийти туди, помацати товар руками і приміряти, оплатити і піти без всяких сумок і коробок — його доставлять додому кур’єри. Або навіть дрони — принаймні, в деяких країнах. У 2018 їх має бути ще більше, пише Information Age.

Однак, на думку дослідника з MIT Media Lab Іяда Рахвана, це палиця з двома кінцями. Найближчим часом урбанізація тільки посилиться, і штучний інтелект не сповільнить цей процес, а, навпаки, посилить його, тому що в невеликих містах все більше людей будуть позбавлятися робочих місць через автоматизацію і потягнуться в мегаполіси.

«Ми можемо повністю відмовитися від селищ і просто всі переїхати у великі міста, — каже Рахван, — але чи буде цей перехід гладким — не ясно». Він має на увазі, що інфраструктура мегаполісів — ринок житла, праці, комунальні служби — не готова до різкого зростання населення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua