Американські індекси зросли до рекордів у річницю перемоги Трампа на виборах


Американські індекси зросли до рекордів у річницю перемоги Трампа на виборах

Основні американські фондові індекси в річницю несподіваної перемоги Дональда Трампа в президентських виборах в США досягли рекордних рівнів на тлі очікування реалізації податкової реформи, свідчать дані торгів.

Промисловий індекс Dow Jones піднявся на 0,03% – до 23563,36 пункту, індекс широкого ринку S&P 500 – на 0,14%, до 2594,38 пункту, індекс високотехнологічних компаній NASDAQ – на 0,32%, до 6789,12 пункту.

Примітно, що за минулий рік основні індекси США зросли на 16-26% на тлі надій інвесторів на позитивні для бізнесу реформи.

Минулого тижня члени Республіканської партії США в палаті представників конгресу поширили пропозиції щодо реформи, ключовим пунктом якої є зниження ставки оподаткування на прибуток корпорацій до 20% з нинішніх 35%. Крім того, прийнято зміни в оподаткуванні фізичних осіб. Замість чинної шкали з семи категорій прогресивного прибуткового податку запропоновано всього три категорії оподаткування в залежності від доходу: 12%, 25% і 35%. Тим часом в деяких ЗМІ з’явилися повідомлення, що в рамках реформи зниження ставки на прибуток корпорацій у країні може бути відкладено на рік.

За прогнозом Бюджетного управління конгресу США, податкова реформа, яку пропонують провести республіканці, призведе до збільшення бюджетного дефіциту в країні на 1,7 трильйона доларів за 10 років.

“Ми все ще в ситуації, коли стежимо на кожною дрібницею, що стосується ймовірності проведення податкової реформи. Думаю, ця тема буде основною в найближчі тижні”, – наводить агентство MarketWatch слова директора з торгівлі Wedbush Securities Яна Вінера (Ian Winer).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НАБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування