Фізики відкрили нове джерело відновлюваної енергії


Фізики відкрили нове джерело відновлюваної енергії

Вчені з Тель-Авівського і Чиказького університетів з’ясували, що кварковий синтез потенційно вивільняє у вісім разів більше енергії, ніж ядерний. Це відкриття може змінити уявлення про відновлювані джерела енергії, пише Futurism.

Нове джерело енергії, на думку дослідників Марека Карлайнера і Джонатана Роснера, з’являється від злиття субатомних частинок, відомих як кварки. Ці частинки утворюються в результаті зіткнення атомів, які рухаються з великими швидкостями всередині Великого адронного коллайдера, в результаті чого кварки відщеплюються від батьківських атомів. Однак на цьому процес не закінчується, оскільки від’єднані кварки теж стикаються один з одним, утворюючи частинки під назвою баріони.

Саме на цьому злитті кварків і зосередилися Карлайнер і Роснер, з’ясувавши, що воно утворює більшу енергію, ніж водневий синтез. Зокрема, вони вивчили, як сполучені кварки утворюють подвійні с-баріони. Вони вимагають 130 МеВ, щоб перетворитися на подвійні с-баріони, що додає ще 12 МеВ енергії. У своїх розрахунках вчені пішли далі і змоделювали ситуацію зіткнення «зачарованих» кварків (наприклад, b-кварків), для синтезу яких потрібно 230 МеВ. В результаті має звільнитися 138 МеВ чистої енергії, що у вісім разів більше від водневого синтезу.

Карлайнер і Роснер спочатку не наважувалися публікувати свої висновки, почасти тому, що вони були здивовані ними, але головним чином тому, що водневий синтез — це те, що живить водневі бомби. Однак їхні побоювання щодо небезпеки використання синтезу кварків для зброї масового ураження розсіялися, бо кварки існують лише близько однієї пікосекунди. Це занадто мало для створення ланцюгової реакції, яка буде створювати більше баріонів, оскільки кварки швидко розпадаються на менш леткі кварки.

У свою чергу, саме ця властивість кварків робить відкриття суто теоретичним і виключає будь-які практичні застосування як у військових, так і в мирних цілях.

Тим не менш, відкриття вчених свідчить про створення нового джерела енергії, теоретична база для якого вже підготовлена. Залишилося тільки придумати технологію, яка допоможе застосувати кварковий синтез.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua