В ОАЕ розробили сонячне облицювання для будинків і хмарочосів


В ОАЕ розробили сонячне облицювання для будинків і хмарочосів

Кольорове скло Kromatix, яке здалеку не відрізнити від дизайнерських елементів будівлі, дозволяє покрити сонячними панелями цілу будівлю і коштує ненабагато дорожче за традиційні аналоги, пише Electrek.

Високотехнологічна архітектура з кожним роком знаходить все більш ефективні способи використання сонячної енергії. А виробники сонячних панелей пропонують нові дизайнерські рішення, які перетворюють їх з громіздкої конструкції на даху на елемент декору будівлі.

Компанія Emirates Insolaire представила кольорові сонячні панелі Kromatix з фотогальванічного скла. «Новий матеріал набагато красивіший, ніж той, що традиційно використовують для сонячних панелей. Їх дуже легко встановлювати, і вони виробляють енергію, а не поглинають її. При цьому коштують не дорожче за своїх „некрасивих“ аналогів і окупаються дуже швидко», — пояснив керуючий партнер компанії Рафік Ханбалі.

Здалеку кольорові панелі абсолютно не відрізняються від облицювальної плитки будівлі. І тільки зблизька, під певним кутом, можна побачити, що насправді це сонячні батареї. Компанії Avancis, Solibro і SunPower вже почали використовувати кольорове скло Emirates Insolaire у власному виробництві.

Кольорове скло можна інтегрувати майже в будь-які сонячні панелі. На сайті Emirates Insolaire є детальна таблиця, яка враховує специфіку всіх батарей і вказує, наскільки знижується їх ефективність залежно від вибраного кольору скла (в середньому 10-15%).

«Дуже цікавий ефект можна спостерігати на прикладі Міжнародної школи Копенгагена, всі стіни якої оздоблені кольоровими фотоелектричними модулями з кристалічного кремнію. Будівля стоїть на березі моря, але у відображенні ми можемо побачити тільки її вікна. Панелі на стінах повністю поглинають світло, не залишаючи навіть відблисків на воді», — розповів Ханбалі.

Схоже, Emirates Insolaire вдалося знайти ідеальний баланс між естетикою, ціною і ефективністю. Вартість матеріалів $50-70 за квадратний метр, тобто, в готовому вигляді одна сонячна панель обійдеться в $81-94. Для середнього домоволодіння достатньо потужності в 330 Вт, а значить, електрика буде коштувати 24-28¢/Вт. У США встановлення кольорових панелей потужністю 5,5 кВт окупиться приблизно за 1,5 року. При цьому, якщо кольорове скло стане по-справжньому популярним і виробник отримає замовлень більше, ніж на 1 ГВт, то собівартість матеріалів стане ще нижчою.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua