Ціни на сирі продукти в 2018-2019 зростуть на 2-5%, - НБУ


Ціни на сирі продукти в 2018-2019 зростуть на 2-5%, - НБУ

Національний банк прогнозує, що зростання цін на сирі продовольчі товари в 2018-2019 роках буде помірним, в межах 2-5%.

Про це йдеться в жовтневому інфляційному звіті НБУ.

НБУ прогнозує, що зростання цін на сирі продовольчі товари в поточному році складе 20,2%.

“Основне зростання цін вже відбулося протягом перших 3 кварталів і визначався значною мірою збільшенням експорту української продовольчої продукції і відповідним зменшенням пропозиції на внутрішньому ринку, несприятливими погодними умовами весни, а з боку попиту було підтримане зростанням реальних доходів населення”, – йдеться в звіті НБУ.

Очікується, що з 4-го кварталу буде поступове уповільнення річних темпів зростання продовольчої інфляції.

При цьому в 2018-2019 роках при відсутності істотних шоків пропозиції, в тому числі на світових ринках, очікується помірне зростання цін на сирі продовольчі товари (в межах 2-5%).

“Фактором стримування продовольчої інфляції будуть високі показники врожайності і випуску сільського господарства, однак стимулюючим фактором і надалі залишиться зростання номінальних і реальних доходів домогосподарств”, – пояснив НБУ.

Адміністративна складова інфляції хоча і буде сповільнюватися, проте залишатиметься все ще високою: в поточному році очікується в розмірі 15,8%, в 2018 – 13,8%, в 2019 – 11,6%. Основними факторами підвищення адміністративно регульованих цін буде зростання витрат організацій, що надають послуги ЖКГ (через підвищення заробітних плат персоналу), а також збільшення вартості імпортованих енергоресурсів, зокрема природного газу, від якого залежать тарифи на централізоване опалення і гарячу воду для населення.

Значною мірою інфляція буде зумовлена подорожчанням тютюнової та алкогольної продукції (відповідно на 36% і 13% в поточному році, на 18% і 10% – в наступному).

“Це багато в чому буде визначатися продовженням підвищення ставок акцизного збору в наступних бюджетних періодах в рамках взятих Україною зобов’язань щодо гармонізації ставок тютюнових акцизів до рівнів акцизного навантаження в ЄС”, – повідомив Нацбанк.

Ціни на паливо в 2017 році зростуть на 16% в основному в результаті підвищення світових цін на нафту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua