Почнуть перевіряти завищені ціни: аудиторам додадуть прав


Почнуть перевіряти завищені ціни: аудиторам додадуть прав

Законопроект №4738-д про проведення моніторингу держзакупівель пропонує дати аудиторам право перевіряти не «процедуру держзакупівель», а всі документи, що стосуються публічних закупівель. Зрозуміло, перевірити все 4-5 тисяч тендерів, які проходять щодня, не вийде.

Тому пропонується встановити автоматичні індикатори ризиків, щоб відразу обчислювати закупівлі з ознаками порушень. Один з показників — завищена ціна закупівлі. На це може вказувати, наприклад, обмежена кількість учасників торгів.

А потім, в «ручному режимі» перевіряти їх. Виняток, за словами заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова, можуть бути тільки у вузькоспеціалізованих сферах, де за визначенням немає великої кількості учасників. Наприклад, роботи, пов’язані з наглядом в галузі атомної енергетики.

Щоб обмежити фантазію контролерів, пропонується також встановити чіткий перелік підстав для початку перевірки. Це можуть бути повідомлення про можливе порушення як від органів влади, так і публікації в ЗМІ, або виявлені держаудиторами у публічній інформації ознаки порушення. У тому числі інформації, що міститься в держреєстрах.

Однак контролери не зможуть втручатися в процедуру проведення закупівель, щоб не затягувати процес торгів. Також буде обов’язкова публікація інформації в електронній системі закупівель про початок та закінчення їх моніторингу, результати його проведення.

Виявлені порушення пропонується оформити у висновку, який має бути оприлюднений в електронній системі закупівель разом з описом порушень із зобов’язанням щодо їх усунення. При цьому замовник у разі незгоди має право звернутися за роз’ясненням до органу держконтролю або оскаржити висновок у суді.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування