Нафтогаз порахував дохід від транзиту


Нафтогаз порахував дохід від транзиту

Доходи від транзиту газу забезпечили близько чверті платежів Групи Нафтогаз у Державний бюджет за 9 місяців поточного року і становлять 24,9 млрд грн.

Про це повідомили у прес-службі НАК “Нафтогаз України”.

“За умови відсутності транзиту відрахування Групи до бюджету в періоді з 01.01.2017 по 01.09.2017 становили б близько 66,7 млрд грн замість фактичних 91,6 млрд грн 24,9 млрд грн бюджетних надходжень, які забезпечив транзит газу за 9 місяців, близькі за обсягом до фактичних видатків на освіту за цей же період і майже в півтора рази перевищують сукупні видатки на охорону здоров’я, спорт і захист довкілля”, – наголосили у Нафтогазі.

Як зазначають у компанії, без доходів від транзиту за результатами 2016 року держава була б змушена провести докапіталізацію Нафтогазу більше ніж на 5 млрд грн, що збільшило б державний борг на відповідну суму.

“Збереження транзиту, про важливість якого неодноразово заявляло керівництво Нафтогазу, буде можливим лише за умови залучення кваліфікованого західного партнера до управління українською газотранспортною системою”, – наголошують у НАК.

Як повідомлялося, відповідно до положень Третього енергопакету ЄС, Нафтогаз має відділити функцію транспортування газу, передавши її новій незалежній компанії. Такою компанією має стати новостворена ПАТ “Магістральні газопроводи України”. У Нафтогазі неодноразово заявляли, що для збереження транзиту після 2019 року до управління магістральними газопроводами треба залучити незалежного партнера.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua