У НБУ повідомили, скільки банків очікує на пожвавлення кредитування населення і бізнесу


У НБУ повідомили, скільки банків очікує на пожвавлення кредитування населення і бізнесу

Все більше українських банків очікують зростання корпоративного кредитування і кредитування населення і протягом наступних 12 місяців, свідчать оприлюднені на веб-сайті Національного банку України (НБУ) результати опитування “Про умови кредитування” за четвертий квартал 2017 року.

Частка банків, які очікують на вищі обсяги корпоративного кредитування, зросла до 76% з 68% в опитуванні за третій квартал поточного року, кредитування домогосподарств – до 64% ​​з 62% опитаних.

За даними опитаних банків, в третьому кварталі збільшився попит на всі види корпоративних кредитів. Це пов’язано зі зниженням процентних ставок, потребами підприємств в оборотному капіталі і інвестиціях, а також з необхідністю реструктурувати борги.

Збільшення кредитів у споживчому сегменті було помірним. Водночас істотно зріс попит на іпотечні кредити на тлі пожвавлення на ринку нерухомості і зниження ставок.

У третьому кварталі стандарти кредитування у більшості банків не змінилися, хоча окремі великі банки підвищували їх для споживчого сегменту. При цьому банки вважають, що кредитний і валютний ризики зросли в третьому кварталі і ця тенденція продовжиться до кінця року. Водночас процентний ризик і ризик ліквідності знизилися, а операційний – не змінився.

Відповідно в наступному кварталі більшість банків очікує пом’якшення або незмінності стандартів кредитування у всіх сегментах.

Традиційно оптимістичними залишаються очікування щодо припливу депозитів населення і бізнесу: на зростання вкладів населення розраховують 61% респондентів (у опитуванні за третій квартал – 56%), корпоративних вкладів – 66% (60%).

Опитування проводилося з 21 вересня по 9 жовтня 2017 року і стосувалося результатів за третій квартал цього року, а також очікувань на четвертий квартал і наступні 12 місяців. У ньому взяли участь кредитні менеджери 67 банків, на які припадає 97% загальних активів банківської системи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua