Що Україна досі продає і купує в Росії (інфографіка)


Що Україна досі продає і купує в Росії (інфографіка)

Як би дивно це не звучало, але факт окупації частини нашої держави Російською Федерацією, як і бойові дії, викликані її найманцями на нашій території, зовсім не означає припинення економічних відносин з нею. Україна вимагає від світу визнання РФ агресором і накладення на неї жорстких економічних санкцій, в той час як сама не здатна ні знайти нові ринки збуту для своїх товарів, ні замістити російський імпорт товарами з країн, чиї найманці не вбивають наших солдатів.

Не так давно аналітики «Слова і Діла» підняли дані Держстату і з’ясували, що на сьогодні найбільшим зовнішнім економічним партнером України є саме Росія. Ще кілька років тому ця новина навряд чи б когось здивувала, адже зв’язки між підприємствами двох країн мають історію тривалістю не в одне десятиліття. Очевидно, трьох з гаком років війни Києву не вистачило, щоб напрацювати нові зв’язки.

Наприклад, російський імпорт в Україну за перші 8 місяців 2017 року склав більше 3,5 млрд в доларовому еквіваленті. Найбільший партнер України в Західній Європі, Німеччина, за той же період ввезла в Україну своїх товарів на 3,1 млрд дол. Така ж ситуація з експортом українських товарів: в Росію він з січня по серпень 2017 року становив майже 2,3 млрд дол., а в Польщу (це на сьогодні найбільший ринок збуту наших товарів у Західній Європі) – менш ніж 1,5 млрд дол.

Ці цифри спонукали аналітиків «Слова і Діла» розібратися, звідки береться такий товарооборот між двома ворогуючими країнами. Результати досліджень ми візуалізували в інфографіку.

Прогнозовано левову частку російського імпорту в Україну становлять нафта, нафтопродукти і мінеральні палива (з 2014 року і досі імпорт за цією статтею склав більше 1,8 млрд дол.). На другому місці опинилися добрива, на третьому – ядерні реактори, котли і машини.

Що везуть до Росії українські виробники? Тут, за даними Державної служби статистики, майже однакові позиції мають дві статті експорту. Перша – чорні метали, друга – знову ж таки, ядерні реактори, котли і машини (це загальна назва групи товарів, задекларованих у Держстаті).

Правда, треба віддати належне зусиллям української влади, оскільки з кожним роком обсяг товарних відносин з державою-агресором стабільно зменшується, хоча і зберігається негативне для нашої держави сальдо.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua