0 800 307 555
0 800 307 555

У Чорнобилі запрацює нове сховище ядерного палива


У Чорнобилі запрацює нове сховище ядерного палива

Будівництво на завершальній стадії, проходять “холодні випробування” всіх систем і модулів. Машинний зал першого і другого енергоблоків перетворять на сховище для радіоактивних відходів. А ось демонтаж саркофага, який під новою аркою, перенесли.

Уже в наступному місяці її планували ввести в експлуатацію та розпочати роботи з демонтажу нестабільних конструкцій всередині саркофага. Однак поки дати змістилися. На скільки часу, вирішать у грудні. Причину називає міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

“Мінімізувати можливі впливи на здоров’я тих людей, які виконують роботи по введенню арки в експлуатацію”, – уточнив міністр.

А поки готуються до запуску нового сховища відпрацьованого ядерного палива сухого типу. Нинішнє мокрого типу – завершать використовувати через 7 років. Нова технологія дозволить зберігати відпрацьоване паливо мало не вдвічі довше – 100 років забезпечить безпеку.

“Паливо з реакторів буде фонити. У нас із пасивом не буде взаємодіяти персонал. На шляху між персоналом і паливом будуть метрові стіни, метрове захисне скло. Все паливо переміщається в захисних транспортних чохлах, контейнерах для забезпечення радіаційної безпеки”, – прокоментував інженер проектної групи сховища відпрацьованого ядерного палива Денис Бабич.

Коли паливо пройде спеціальну обробку, його перемістять в бетонні сховища. Працівники ЧАЕС запевняють: вони витримають і землетрус, і падіння літака, і навіть вибух.

Нове сховище для відпрацьованого ядерного палива вже на повну хочуть запустити через рік. Тоді ж в машинному залі 1-го і 2-го енергоблоків запрацює сховище для радіоактивних відходів. Підготовчі роботи вже почали.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua