Банки не повідомляють про ураження їхніх систем внаслідок кібератак - НБУ


Банки не повідомляють про ураження їхніх систем внаслідок кібератак - НБУ

Національний банк України не отримував повідомлень від українських банків про ураження їхніх систем в результаті хакерських атак 24 жовтня.

Про це повідомили у прес-службі НБУ, коментуючи можливі атаки на ресурси деяких великих банків слідом за атакою на об’єкти інфраструктури, включаючи аеропорт “Одеса” і київський метрополітен.

“На поточний момент Національний банк України не отримував від банків повідомлень про ураження їхніх систем внаслідок кібератак”, – йдеться в повідомленні НБУ. При цьому регулятор зазначив, що інформаційні системи НБУ працюють у штатному режимі.

24 жовтня хакерської атаки зазнали інформаційні системи аеропорту “Одеса” та київського метрополітену. За даними Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, об’єкти інфраструктури зазнали DDE-атаці, яку розповсюджує вірус-шифрувальник Locky, що запускає шкідливий код на комп’ютері користувача.

Раніше в Держспецзв’язку попереджали про загрозу кібератаки, схожою з вірусом Petya.A, з 13 по 17 жовтня 2017 року. Також про підготовку нової масштабної хвилі кібератак на державні структури і приватні компанії попереджала Служба безпеки України. Наприкінці червня поточного року низка українських банків і компаній зазнали зовнішньої хакерської атаки, в результаті чого мали труднощі з обслуговуванням клієнтів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua