Перший у світі безрейковий електропоїзд пройшов випробування в Китаї


Перший у світі безрейковий електропоїзд пройшов випробування в Китаї

Поїзд з автономними рейками може їздити по звичайних дорогах, як автобус. При цьому він вміщує від 300 до 500 осіб і може розвивати швидкість до 70 км/год, повідомляє Red Net.

Жителі міста Чжучжоу змогли протестувати перший у світі безрейковий електропоїзд. За словами перших пасажирів, «це все одно, що їхати в метро по дорозі». Перша демонстраційна лінія безрейкового електропоїзда відкрилася 23 жовтня. Вона стане одним з головних експонатів 13-ої міжнародної китайської виставки залізничних перевезень, яка відбудеться 24-27 жовтня.

Швидкісний поїзд з автономними рейками (ART) — щось середнє між потягом та автобусом. У нього є гумові шини, тому ART може рухатися по будь-якій міській дорозі. При цьому потяг обладнаний датчиками, які визначають особливості траси і коригують маршрут. Його будівництво обійшлося дослідному інституту залізничної компанії CRRC в $2,2 млн.

Потяг 30 метрів завдовжки складається з трьох вагонів та розрахований на 300-500 пасажирів. Батареї встигають зарядитися за 10 хвилин, і при повному завантаженні він проїжджає 25 кілометрів до наступної підзарядки. При цьому у ART теоретично є можливість заряджатися на кожній зупинці: на це йде всього 30 секунд, і заряду вистачає на 3-5 км. При 100%-й зарядці електропоїзд може проїхати 40 км на максимальній швидкості 70 км/год.

Офіційно лінію довжиною 6,5 км введуть в експлуатацію в провінції Хунань в першій половині 2018 року. Городяни зможуть користуватися нею безкоштовно, а замість проїзного будуть використовувати свій ID.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua