3D-аналоги крил сови дозволять літакам літати безшумно


3D-аналоги крил сови дозволять літакам літати безшумно

Дослідники з Університету штату Айова використовують 3D-друк для розробки безшумних лопатей пропелерів, надихнувшись крилами сови. Інноваційний проект вчених може привести до тихіших літаків, вітрових турбін і інших механізмів, пише 3ders.org.

Сови відомі тим, що літають абсолютно безшумно. Навіть, якщо цей птах пролетить у вас прямо над головою, швидше за все, ви нічого не почуєте. Вчені зацікавилися цим феноменом і вирішили ближче вивчити будову крила сови, щоб зрозуміти, за рахунок чого їй вдається так літати. Причому, не тільки під час планування.

За словами одного з дослідників Анупама Шарми, є три причини: тонка, гребінчаста структура на передній кромці крила, гнучка і пориста бахрома на пір’ї біля задньої кромки крила і «пухове пальто» навколо пір’я.

Це вдалося з’ясувати завдяки тривимірному скануванню різних зразків крила сови і створенню керованої 3D-моделі. Симуляція польоту проводилася на суперкомп’ютерах Аргонської національної лабораторії в Лемонті (штат Іллінойс), які складаються з 16 тисяч процесорів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua