Україна подала до СОТ третій позов до Росії - МЕРТ


Україна подала до СОТ третій позов до Росії - МЕРТ

Україна направила вимогу про консультації з Російською Федерацією до Світової організації торгівлі (СОТ) у зв’язку з численними обмеженнями імпорту української продукції з російського боку, повідомило Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ).

“Протягом 2013-2015 рр. Росія застосувала низку обмежувальних заходів щодо імпорту соків, пива, кондитерської продукції, шпалер українського походження”, – повідомило МЕРТ.

На думку української сторони, обмеження імпорту української продукції не відповідає зобов’язанням Росії перед СОТ, а також положенням низки угод, зокрема, Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року, Угоди про спрощення процедур торгівлі, Угоди про технічні бар’єри в торгівлі і Угоди про застосування санітарних і фітосанітарних заходів, пояснив МЕРТ.

Цього разу активна позиція України в СОТ полягає в тому, що ця справа стане першою в Органі врегулювання суперечок СОТ, в якому оскаржуються положення Угоди про спрощення процедур торгівлі, зазначають у міністерстві.

Згідно з процедурою, РФ повинна протягом 10 днів направити відповідь на отриману вимогу. Після підтвердження готовності російської сторони виступити в консультаціях, буде погоджено час і місце проведення консультацій.

Як повідомлялося, у Світовій організації торгівлі розглядається чотири суперечки між Україною та Росією: в двох Україна виступає позивачем, а ще в двох – відповідачем.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування