Водіям порадили готуватися до «листів щастя»


Водіям порадили готуватися до «листів щастя»

Українським водіям варто вже зараз готуватися до очікуваної розсилки «листів щастя», які будуть формуватися на основі даних з більш ніж 5 тисяч камер відеоспостереження, встановлених у минулому році на наших дорогах. Втім, отримання таких листів вже зараз викликає чимало запитань.

Як виявилося, можливості систем відеоспостереження дозволяють фіксувати до 10 видів можливих порушень правил дорожнього руху, в тому числі таких поширених, як проїзд перехрестя на заборонний сигнал світлофора, перетин подвійної суцільної лінії розмітки, рух по смугах, призначених для громадського транспорту, а також виїзд на перехрестя під час затору, що утворився за ним.

Фахівці стверджують, що система створена з використанням накопиченого за кордоном досвіду, а автоматична фіксація порушень не дає послаблень нікому з учасників руху. Фотодокази порушення зберігаються в базі даних, а співробітникам патрульної поліції вже не потрібно буде використовувати ручні радари для визначення порушників швидкісного режиму.

Особливістю нових камер є використання двох каналів отримання інформації – аналогового та цифрового. Порушення фіксується лише у разі збігу даних, отриманих від обох з них. Завдяки цьому виключається ситуація, коли порушує правила дорожнього руху один автомобіль, а покарання надходить власнику іншого.

Однією з проблем, з якою можуть зіткнутися в Україні після реальної експлуатації такої техніки, є велика кількість автомобілів-двійників на наших дорогах. Причиною її появи є нелегальне ввезення понад 300 тис. машин з інших країн, які за документами є клонами офіційно зареєстрованих в Україні машин: збігається їх марка, модель, колір кузова і реєстраційні номери. З іншого боку, автоматична фіксація порушень дозволить виявити такі «проблемні» авто і посприяє якнайшвидшому виходу з ситуації.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua