Електростимуляція мозку дозволяє робити менше помилок


Електростимуляція мозку дозволяє робити менше помилок

Дослідники Бостонського університету змогли синхронізувати коливання мозкових хвиль двох ділянок головного мозку – медіальної і латеральної префронтальної кори, щоб посилити важливі функції організму: здатність до навчання і самоконтроль.

Якщо людина робить помилку, медійна префронтальна зона спалахує, як сигналізація, пояснює Роберт Райнхарт, психолог і нейробіолог Бостонського університету. «Якщо я скажу їй, що вона зробила помилку, ця зона також спалахує». Саме вона допомагає виправляти помилки якомога швидше. У здорових людей ця зона працює рука об руку з сусідньою, латеральною, в якій зберігаються правила і цілі, і яка також грає важливу роль у зміні наших рішень і дій. «Мабуть, це найбільш фундаментальні ділянки мозку, які виконують завдання управління і самоконтролю», – каже Райнхарт.

Він застосував новітню технологію електростимуляції HD-tACS і виявив, що поліпшення синхронізації мозкових хвиль або осциляцій між двома цими регіонами підвищує обмін даними між ними і дозволяє людині краще справлятися із завданнями, пов’язаними з навчанням і самоконтролем. І навпаки, при розсинхронізації або пошкодженні зв’язку з цим здатність до навчання і поведінкового контролю падає.

Провівши три раунди випробувань на 90 здорових учасниках експерименту, вчені помітили, що якщо посилити синхронізацію, люди починають швидше справлятися із завданнями і робити менше помилок, а якщо і помиляються, то коректують свої подальші дії. І навпаки, при розсинхронізації неточностей стає більше, а процес виконання завдань сповільнюється. Ці зміни були непомітні для самих учасників, але підтверджувалися статистично.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua