Що чекати від курсу на поточному тижні?


Що чекати від курсу на поточному тижні?

Минулого тижня на різних сегментах валютного ринку долар рухався різноспрямовано, і якщо на міжбанку він незначно подешевшав, то на інших сегментах продовжив дорожчати.

Так, за минулий тиждень офіційний курс долара США, встановлений НБУ, зріс з 26,58 грн до 26,74 грн, або на 0,6%.

Середньозважений курс долара на міжбанку, за даними регулятора, за цей же час знизився з 26,65 грн до 26,62 грн, або на 0,1%.

Середні курси купівлі/продажу долара на готівковому ринку в банках зросли за тиждень з 26,46/26,72 до 26,67/27,01.

Таким чином, купівля зросла на 0,8%, а продаж – на 1,1%. При цьому спред між середнім продажем і середньою купівлею розширився з 1,0% до 1,3%.

Читайте також: Богдан Дуда: осіння лихоманка валютного ринку. Симптоми, перебіг, закономірності…

На думку Вадима Іосуба, старшого аналітика Альпарі, прискорення зростання долара пояснюється збільшенням імпорту енергоносіїв з наближенням опалювального періоду. Збільшення закупівель нафти і газу з одночасним зростанням цін на них збільшує попит на валюту. До того ж зростає попит на валюту і з боку населення.

За прогнозами експерта, на цьому тижні з високою ймовірністю безготівковий долар почне стабілізуватися, а на готівковому ринку ще може продовжитися інерційне зростання.

“Офіційний курс долара і його вартість на міжбанку будуть торгуватися в діапазоні 26,6-26,9 грн, а готівковий долар в банках до кінця тижня може котируватися біля 26,9/27,3 грн”, – зазначає Іосуб.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування