0 800 307 555
0 800 307 555

Полторак сказав, скільки боєприпасів було втрачено в Калинівці


Полторак сказав, скільки боєприпасів було втрачено в Калинівці

Наслідки вибухів у Калинівці могли бути більш трагічними, адже там зберігали чималий арсенал зброї, в тому числі великокаліберні ракети, а в арсеналі ще було місце, щоб прийняти більше озброєння.

Про це заявив міністр оборони Степан Полторак під час військового кабінету у Президента Петра Порошенка.

“Цей арсенал потенційно міг прийняти 140 тисяч тонн. Там було 83 тисячі тонн боєприпасів”, – заявив міністр, додавши при цьому, що 68 тисяч тонн з них становили власне боєприпаси, готові до застосування, інші – компоненти до них і металобрухт.

Також міністр розповів, кого покарали за попередні вибухи на військових складах в Сватовому та Балаклеї.

“Про притягнення до відповідальності. По Сватовому – був звільнений заступник начальника Генерального штабу генерал-лейтенант Володимир Хижий. Були притягнуті до відповідальності і оголошено службову невідповідність шістьом генералам і 46 офіцерам… Підсумки роботи по Балаклеї – до дисциплінарної відповідальності було притягнуто близько 80 осіб з різним ступенем покарання – починаючи від звільнення і закінчуючи зняттям з посади з розжалуванням”, – повідомив міністр оборони.

За словами радника міністра оборони України Юрія Бірюкова, частина боєприпасів і снарядів на військових складах в Калинівці була списана і підлягала утилізації.

«Там дуже екзотичні назви та багато компонентів. Решта – це боєприпаси і калібри, які використовуються», – сказав Бірюков в ефірі «5 каналу».

За його словами, в Калинівці вибухнула частина ракет зенітного ракетного комплексу «Куб» і частина ракет «Луна».

Як раніше інформувало агентство, в Калинівці 26 вересня на складах озброєння виникла пожежа з подальшою детонацією боєприпасів. Із зони можливого ураження було евакуйовано близько 30 тисяч осіб.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua