У США спростять сертифікацію медичних трекерів


У США спростять сертифікацію медичних трекерів

Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) назвало компанії, які беруть участь у новій програмі «попередньої сертифікації», яка визначає, чи відповідають їхні трекери базовим стандартам якості для медичного ПЗ. У число компаній, які допоможуть FDA встановити контрольні показники, увійшли всі основні виробники трекерів — Apple, Fitbit, Samsung і Google, пише Engadget.

В залежності від тарифів трекера і обсягу переданої інформації, виробники зможуть проходити спрощену сертифікацію, а формат бета-версії і зовсім позбавить їх необхідності сертифікувати продукцію. FDA повідомляє, що буде регулярно звітувати про перебіг реалізації проекту та проведе галузевий семінар у січні 2018 року. Агентство також заявило про готовність приймати будь-які відгуки як від виробників і громадських організацій, так і від простих громадян.

Якщо попередня сертифікація пройде успішно, це може призвести до того, що трекери і медичні програми запрацюють у США раніше, ніж могли б з урахуванням обов’язкової сертифікації.

Спрощений доступ до персональних медичних даних викликає побоювання щодо безконтрольної торгівлі ними. Незрозуміло, хто буде нести відповідальність у разі витоку інформації. Як кажуть експерти, немає жодної гарантії, що попередня сертифікація дозволить уникнути значних проблем у майбутньому.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування