У Британії побудують дороги, що генерують електрику від трафіку


У Британії побудують дороги, що генерують електрику від трафіку

Британські дослідники шукають найкращі сучасні матеріали для будівництва доріг і тротуарів, які зможуть генерувати електроенергію. Їх установка і обслуговування обійдеться муніципалітетам у 20% від суми, яку зазвичай витрачають на освітлення вулиць, повідомляє Sciencedaily.

Інженери з Університету Ланкастера працюють над створенням п’єзоелектричної кераміки, яка вбудовується в дорожню поверхню і генерує електрику від проїжджаючого транспорту.
Дослідницький проект під керівництвом професора Мохаммеда Саафі представив конструкцію та спосіб оптимізації відновлення енергії в розмірі одного-двох мегават енергії з кілометра в умовах стандартного трафіку — це приблизно 2-3 тисячі машин на годину.

Зібраної таким чином енергії буде достатньо, щоб забезпечити електрикою 2-4 тисячі вуличних ліхтарів. Крім очевидних плюсів для навколишнього середовища, це допоможе істотно знизити витрати платників податків. Судячи з підрахунків дослідників, встановлення та обслуговування системи збору і конвертації енергії дорівнюватиме 20% від суми, яку муніципалітет зазвичай витрачає на освітлення вулиць. Тобто, замість £3600 на день, це буде коштувати приблизно £720.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua