Вчені створили роботів, здатних самоконфігуруватися і мінятися місцями (відео)


Вчені створили роботів, здатних самоконфігуруватися і мінятися місцями (відео)

Дослідники Брюссельського вільного університету розробили платформу, що дозволяє об’єднувати безліч невеликих роботів в систему і навіть створювати одну велику машину.

Самі розробники називають своє творіння аналогом «нервової системи», тільки з роботами. За її допомогою можна буде управляти новими компонентами, що додаються у вже наявну структуру. Система збирає в блоці з центральним процесором дані з датчиків роботів, дозволяючи їм взаємодіяти один з одним.

«Форма корпусу робота традиційно задається на стадії розробки і залишається незмінною протягом усього періоду його роботи. Аналогічним чином влаштована і його “нервова система”. Тому навіть після додавання нових кінцівок робот навряд чи зміг би навчитися управляти ними. Роботи в нашій системі є автономними, але коли вони прикріплюються один до одного, то стають єдиним цілим з системою управління​», — розповів Марко Доріго, один з дослідників Брюссельського вільного університету.

У такій системі використовуються два типи роботів. Перші, так звані «мозкові центри», виконують роль координаторів і відповідають за роботу решти пристроїв, передаючи їм команди займати конкретні позиції. Другий тип роботів, вони ж «робочі», відповідає безпосередньо за виконання операцій та взаємодію всієї системи з навколишнім середовищем. А якщо якийсь робот вибув з ладу, то система здатна автоматично замінити його.

Такі роботи можуть мати найрізноманітнішу форму і розміри, здатні збиратися разом для виконання складних завдань, коли потрібно багато сили, а потім розпадатися на невеликі блоки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування