Російська нафтова компанія поставляла контрабандну нафту в Північну Корею, - WP


Російська нафтова компанія поставляла контрабандну нафту в Північну Корею, - WP

Російська нафтова компанія поставляла в Північну Корею нафтопродукти, зокрема, дизельне паливо, що може допомогти країні уникнути впливу жорстких санкцій Організації Об’єднаних Націй.

Про це повідомляє видання Washington Post, посилаючись на американських чиновників і документи Мінфіну США.

Зазначається, що поставки з Росії зросли минулої весни. Видання стверджує, що поставки відбуваються на тлі посилення Китаєм економічного тиску на КНДР. “Оскільки китайці припиняють поставки нафти і газу, ми бачимо, як вони звертаються до Росії”, – розповів газеті високопоставлений чиновник, який має детальні знання про контрабандистські операції.

Зазначено, що в серпні Мінфін США ввів санкції проти чотирьох росіян і декількох компаній з Росії, зокрема, Velmur Management Ltd. за те, що вони “займаються торгівлею енергією з Північною Кореєю”. У червні США вводили санкції проти “Незалежної нафтогазової компанії” (ННК) Едуарда Худайнатова і її дочки “ННК-Приморнафтопродукт” “за відвантаження в Північну Корею нафтопродуктів на 1 млн доларів”.

Washington Post вказує, що після введення санкцій в судових документах, спрямованих на підтримку рішення Мінфіну США, була описана схема поставок за допомогою сінгапурської компанії Velmur Management Ltd., створеної росіянами. За даними міністерства, головне завдання Velmur полягає у відмиванні коштів для фінансових посередників з КНДР і юросіб під санкціями. Зазначається, що компанія не має офісу і сайту, вона “має ознаки компанії-прикриття”. Видання повідомляє, що Velmur з лютого по травень придбала дизельного палива на 7 млн доларів у російської ННК Худайнатова.

Виплати за паливо КНДР переводила компанії Velmur в доларах, а та, в свою чергу, платила ННК за відвантаження дизельного палива з танкерів, що відправляються з Владивостока. Підкреслюється, що ННК раніше заперечувала звинувачення США і заявляла, що її “дочки” ніколи не брали участь і не могли брати участь в бізнесі з Північною Кореєю. Компанія повідомила, що готує заяву, щоб її дочірні підприємства виключили зі списку санкцій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua