181
Австралія може обмежити експорт СПГ через брак газу на внутрішньому ринку - Shell
— Енергетика
Австралія, яка посідає друге місце серед найбільших світових експортерів скрапленого природного газу (СПГ), може обмежити поставки СПГ за кордон в наступному році, щоб уникнути браку газу на внутрішньому ринку, вважає глава австралійського підрозділу Royal Dutch Shell Plc Зої Юйнович.
Австралійський оператор ринку енергоносіїв (Australian Energy Market Operator, AEMO) в наступні два-чотири тижні, ймовірно, оголосить про брак газу для східних штатів країни, заявила З.Юйнович, виступаючи на заході в Сіднеї, організованому агентством.
Це запустить оголошений в червні поточного року механізм забезпечення безпеки внутрішнього газового ринку, що може обмежити експорт СПГ з австралійських підприємств.
Активне розширення потужностей з виробництва СПГ в Австралії і великі інвестиції в сектор підвищили шанси на швидкий вихід країни на перше місце серед найбільших світових експортерів СПГ. Це, однак, призвело до того, що місцеві споживачі стикаються з обмеженням поставок газу і зростанням цін.
Згідно з оцінками австралійської консалтингової компанії EnergyQuest, як виробництво СПГ, так і видобуток газу на східному узбережжі Австралії зросли в другому кварталі. Експорт СПГ з трьох підприємств в штаті Квінсленд збільшився в минулому кварталі на 19% в річному вираженні – до 5 млн тонн, тоді як видобуток газу підвищився лише на 12%.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною
Також за темою
Газ попри атаки рф: Зеленський повідомив, чи достатній імпорт
Німеччина передала велику партію обладнання, яке зігріє 86 тисяч киян
Держава компенсуватиме до 300 тис. грн на генератори для багатоквартирних будинків
З 29 січня в Києві діятимуть індивідуальні графіки для кожного будинку
Уряд спростив встановлення сонячних панелей на будинках: максимальна сума кредиту
Дефіцит електроенергії неможливо покрити внутрішніми джерелами та імпортом — «Укренерго»
