Лінія квантової комунікації в Китаї пройшла техкомісію


Лінія квантової комунікації в Китаї пройшла техкомісію

Перша в світі захищена лінія квантової комунікації, створена в Китаї, пройшла технічну інспекцію і готова приступити до експлуатації, повідомляє Науково-технічний університет Китаю.

Нагадаємо, що лінія квантового зв’язку, завершена після 42 місяців будівництва в минулому році, з’єднує чотири великі міста країни – Пекін, Цзинань, Хефей і Шанхай. Її загальна протяжність становить понад 2000 км. Комерційне використання деяких ділянок цієї лінії вже почалося, першими нею скористаються чиновники, представники банків та промислових підприємств.

Квантова комунікація забезпечує надзвичайно надійний зв’язок, заснований на передачі фотонних кубітів методом квантового розподілу ключів. Вважається, що інформацію, яка передається таким чином, неможливо підслухати, перехопити або зламати. Будь-яка така спроба спотворить сигнал, що передається, і факт злому стане очевидним.

Китаю належать кілька «перших місць» у галузі квантової комунікації – перша в світі лінія зв’язку, що з’єднала Пекін і Шанхай, перша комерційна квантова лінія між Шанхаєм і Ханчжоу, перша квантова передача даних з супутника «Мо-цзи». Успіх в розробці і реалізації протоколу захищеного зв’язку свідчить про провідне становище КНР у сфері практичного застосування і індустріалізації квантової технології, пише China Daily.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua