Рева назвав перші кроки після прийняття закону про пенсійну реформу


Рева назвав перші кроки після прийняття закону про пенсійну реформу

Першим кроком після ухвалення законопроекту про пенсійну реформу у другому читанні стане проведення осучаснення пенсій для всіх без винятку пенсіонерів, повідомило Міністерство соціальної політики України.

“Осучаснення пенсій, тобто приведення їх розміру у відповідність з сучасними показниками середньої зарплати за останні три роки, заплановано пенсійною реформою з 1 жовтня. Це призведе до суттєвого збільшення виплат тим громадянам, яким пенсії не перераховувались вже багато років, що призвело до величезного розриву у розмірах пенсійних виплат”, – процитувала прес-служба міністра соціальної політики Андрія Реву.

Він також пояснив різницю між осучасненням і індексацією пенсійних виплат. Так, за словами міністра, індексація – це збільшення розміру пенсії на коефіцієнт зростання інфляції, що дозволяє збільшити виплати не більше від зазначеного показника. При цьому осучаснення пенсій передбачає збільшення розміру пенсійних виплат з урахуванням двох показників – зростання індексу інфляції та збільшення розміру середньої заробітної плати по країні, що дозволить уряду збільшувати пенсії понад рівень інфляції.

Згідно з повідомленням, зростання зарплат створює відповідний ресурс для збільшення розмірів пенсійних виплат, а значить, таке збільшення пенсій повністю забезпечує умови стабільності Пенсійного фонду.

“Осучаснення пенсій – це одна з основних складових пенсійної реформи, адже для запровадження цього механізму потрібно вносити комплексні зміни в чинне законодавство, що неможливо зробити поза рамками системної реформи. Таким чином, пенсійною реформою буде скасована існуюча норма закону, яка приводить перерахунок пенсій у пряму залежність від наявності фінансових ресурсів, і, враховуючи дефіцит Пенсійного фонду, блокує можливість збільшення розміру пенсійних виплат “, – сказав Рева.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua