0 800 307 555
0 800 307 555

Кабмін дозволив НБУ монополізувати ринок кредитних бюро


Кабмін дозволив НБУ монополізувати ринок кредитних бюро

Кабінет міністрів України схвалив надання Національному банку України повноважень на створення і ведення кредитного реєстру.

Відповідний проект внесення змін до деяких законодавчих актів щодо створення та ведення кредитного реєстру НБУ затверджено під час чергового засідання уряду в середу.

В рамках нових повноважень НБУ зможе отримувати від банків і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб визначену законом інформацію про юридичних і фізичних осіб-сторін кредитних операцій; використовувати таку інформацію для цілей банківського регулювання і нагляду; надавати банкам і бюро кредитних історій визначену законопроектом інформацію з реєстру.

Крім цього, Нацбанк зможе встановлювати певні рівні заборгованості позичальника перед банком, при перевищенні яких банк повинен буде подати в кредитний реєстр інформацію про проведення кредитної операції з таким клієнтом.

Законопроект також регулює правові підстави для розкриття НБУ інформації з реєстру, яка буде надаватися банкам і бюро кредитних історій і містить банківську таємницю.

Норми законопроекту також передбачають, що боржник-клієнт банку матиме право доступу до інформації про себе та право вимагати внесення змін в таку інформацію в разі незгоди з її змістом.

Як повідомлялося, група депутатів в середині вересня 2015 року зареєструвала у Верховній Раді проект закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо створення та ведення кредитного реєстру НБУ” №3111.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua