Berkshire, ставши акціонером Bank of America, принесла Баффету $13 млрд прибутку


Berkshire, ставши акціонером Bank of America, принесла Баффету $13 млрд прибутку

Інвесткомпанія американського мільярдера Уоррена Баффета Berkshire Hathaway Inc. з 29 серпня офіційно стала найбільшим акціонером Bank of America Corp. (BofA), виконавши варранти на купівлю 700 млн звичайних акцій BofA (близько 7%).

Як вказано в повідомленні BofA, ціна виконання – $7,142857 за акцію, що істотно нижче ринкового рівня ($23,58 на кінець торгів 29 серпня), загальна сума – $5 млрд.

Таким чином, на папері Баффет заробив на інвестиціях в ці варранти близько $13 млрд. Berkshire отримала варранти на придбання акцій BofA в серпні 2011 року, в рамках угоди з купівлі інвесткомпанією 6% привілейованих акцій банку, що серйозно постраждав від фінансової кризи, на суму $5 млрд.

До того моменту ціна акцій BofA, що подешевшали за рік на 45%, перебувала біля мінімального рівня за 3,5 року. Втручання У.Баффета, який не тільки вклав гроші в банк, але і позитивно оцінив діяльність його керівництва, допомогло зупинити падіння, пише The Wall Street Journal.

Тепер Berkshire є найбільшим акціонером відразу двох провідних банків Уолл-стріт – BofA, що займає 2-е місце за обсягом активів, і Wells Fargo & Co., що знаходиться на третьому місці.

У лютому У.Баффет заявляв про те, що при підвищенні банком річних дивідендів до рівня в $0,44 на акцію Berkshire реалізує варранти на купівлю звичайних акцій BofA. В якості власника 6% привілейованих акцій BofA інвесткомпанія отримує щорічні дивіденди в розмірі $300 млн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування